Nie ograniczaj się...

   Nie przywiązuj się do nikogo ani  niczego co w jakikolwiek sposób Cię ogranicza i sprawia, że Twoje szczęście schodzi na dalszy tor. To Ty jako jednostka jesteś wyjątkowa, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju pod każdym możliwym względem drugiego TY nie ma i nigdy nie będzie.     
  
   Pewnego rodzaju ograniczenia zaczynają się w naszym życiu już od momentu wczesnego dzieciństwa. Bardzo często odgórnie narzucane są nam ideologie, normy, priorytety idealnego "JA" w przyszłości . Upatrujemy siebie w zawodzie lekarza, prawnika, strażaka, policjanta lub widzimy w roli gwiazdy estradowej lub kinowej.. bo przecież to zawody, które zapewnią nam odpowiednie zaplecze finansowe dla nas i naszej przyszłej rodziny bo przecież będziemy chcieli dla niej jak najlepiej. Idziemy  tym torem bo tak uważają dorośli oni nigdy się nie mylą  i to oni na tą chwilę są naszym autorytetem i guru!. Bardzo często pokładane są w nas nadzieje na osiąganie marzeń naszych bliskich .. bo  my  mamy możliwości, predyspozycje, wszystko przychodzi nam łatwiej ze względu na czasy w, których żyjemy ale czy to prawda? Cudowne jest to, że rodzice chcą nas nakierować, troszczą się o nasze dobro bo takie jest ich zadanie ale najcudowniejsze jednak jest to gdy  pozwalają nam samym wybierać, uczyć się na błędach, podejmować chociażby najmniejsze decyzje. Niezastąpione jest również to  gdy pozwalają nam robić  to co kochamy najbardziej. Nie ważne czy jest to balet, gra na fortepianie, zajęcia plastyczne, śpiew czy weekendowe mecze piłki nożnej najważniejsze jest by pozwalano nam się rozwijać w kierunku który sami sobie obierzemy (oczywiście jeśli w wieku 4 lat nie praktykujemy zawodu pirotechnika). Nie chodzi mi również o to by rodzice nam nie pomagali w nakierowaniu na pewne dziedziny ale bardzo często można się spotkać jednak z narzucaniem nadmiernych ambicji , których sami nie zdołali zaspokoić i spełnić .. A to przecież "TY" jako wyjątkowy człowiek masz prawo wybierać...
     Kiedy już jesteśmy dorośli lub znajdujemy na etapie dojrzewania czy tam dorastania jak kto woli praktycznie sami decydujemy o sobie i o swoim dalszym życiu...Warto się w tym momencie zatrzymać na kilka chwil, zastanowić czy warto robić coś wbrew sobie? Nie mieć własnego zdania? Robić coś dla kogoś zatracając przy tym swoje ja i przede wszystkim swoje szczęście? Czy warto trwać w związkach które nas gaszą zamiast powodować nasz blask i bezwarunkową radość z posiadania przy swoim boku tej drugiej osoby? Czy warto tkwić w przyjaźniach w których jesteś dla kogoś a on dla Ciebie nigdy? Czy warto studiować coś co w ogóle nas nie interesuje? Czy warto pracować w miejscu na , którego myśl od samego rana nas mdli? 
    Sami jesteśmy kowalami swojego losu i to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie to my je kreujemy. Jeśli czujesz, że coś Cię blokuje, unieszczęśliwia ogranicza odejdź od tego i pamiętaj , że skoro jest źle  może być już tylko lepiej. Czasami warto oddzielić coś grubą kreską i pozwolić temu odejść aby w naszym życiu rozpoczął się nowy rozdział ten lepszy .. Nie zawsze od samego początku jest cudownie, nie wszystko również od razu jest usłane różami. Odejście od pewnych osób czy to "przyjaciół" czy "ukochanej osoby" rzecz jasna wiąże się ze wspomnieniami , które z daną osobą nas łączyły z tajemnicami, które nawzajem sobie powierzaliśmy. Jasne! musimy mieć świadomość , że odchodzi pewna cząstka nas samych ale musimy również pamiętać że sentymenty i wspomnienia " Bo kiedyś było ...." nie są dobrymi fundamentami... Jeśli ktoś nas skrzywdził raz, drugi zrobi to i trzeci a ból który został zadany z pewnością kilkakrotnie do nas powróci w najmniej oczekiwanym momencie... Więc zamiast użalać się nad sobą, wylewać hektolitry łez w poduszkę , całymi dniami zadręczać się myślami " Czy to ma sens?" warto usiąść i zastanowić się co jest prowodyrem tego, że jesteśmy po prostu nadzwyczajnej w świecie nieszczęśliwi i zacząć robić wszystko by obudzić się w końcu z myślą " Cholera ja naprawdę jestem szczęśliwym człowiekiem ". Jeśli "TY" sam będziesz szczęśliwy, osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu również, dzięki pozytywnym fluidom , które będą płynęły z Twojego wnętrza, Do dzieła ! ;) Nie ograniczaj się ! 

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *